Anasayfa / Hüseyin Şahin / VE SON GELİŞMELER KAYGILARIM.

VE SON GELİŞMELER KAYGILARIM.

 

VE SON GELİŞMELER KAYGILARIM.
Merhaba Dostlar.

Uzun zamandır (Yeni Köy Sitesi Mamo abinin Açılıyor başlıklı yazıdan Beri) tembelliğimden dolayı siteye (İnternet) giremiyordum. Bugün imkb siteyi açtığımda sitenin geleceği hakkinda oldukça karamsar görüşlerin belirtilmiş oldugunu gordum. Madalyonun öteki dolaşmam bahsediliyor Yeni yazılarda. Mustafa abinin dediği görmeme; ICIM “cızzz” Etti. sorunlar yaşanmıştı de Daha once ki site değişiminde. içerdiği anlaşılıyordu beri Işın Teknik Bir yönü ağırlıklıydı tartışmalar AMA süregelen kırılmayı.
Orada Ayşe kez Bir duygu Buruk bıraksa yılda önceki ve site hakkinda Dernek sohbette Benzer fikirden abi SÖZ etmişti Mamo. , Kendisinin vaktinin Ö NEML Bir kısmını ayırmak zorunda kaldığını, bazi işlerinin aksadığından, vb bahsetmişti üstlenmesinin düşünülebileceğini beri Derneğin sitesinde sorumluluğunu.
Elbette Site oluşumunda ve sonrasında Dernek kurulmasında “Bir” diyenlerdendi. En azından ben ondan first met duydum oluşumları. Met düşüncelerin Vücut bulmasında, sitemizin diger fault da köy sitelerinin oluşmasına açmasında, gösterilen Örnek Bir site olmasında tartışılmaz katkıları Oldu. Emeğini enkarne etmenin kimsenin aklından geçeceğini düşünmüyorum.
Mamo abinin first yazısını okurken de, Kendi talebinin Dernek Yönetimince edildiği ve Kabil gereğinin yapılmaya çalışıldığını dusundüm. Sohbetlerin Devamı görmeme, “açmış yürütmüş olmam Ayşe met Yana Sayfayı kuruluşundan köy ve adina, ya da baska birinin kurumun met isi üstlenmemiş, başlatmamış veya yürütmemiş olmasından kaynaklıydı.” Diye açıklamıştı sürdürdüğü site Yönetimi görevinin zorunluluğunu. Yine de içimde ki Olsa Gerek kabullenmememden kolayca burukluktan ve önceki görmeme değişiklikte yaptığım; ekledim Katkılarından emeklerinden dolayı Teşekkür ederim “diyerek noktayı koymamıştım.
Ardından Mehmet abinin “Bazi Taşları Yerine oturtmaya çalışıyoruz. Derneğimizin köy sitesini kendisi yönetir Duruma geldiğini düşünüyoruz. Dernek Yönetimi olarak dostlarımızın üzerlerindeki yüklerin alınması gerektiği kararını aldık ve met çalışma doğrultuda başlattık. Kararımızı once Sitemizin kuruculuğunu yöneticiliğini Yapan ve Mamo Baranla paylaştık “Açıklaması yayınlanmış.
Mamo abi baska Bir Açıklama yazmamış AMA yazarlarımız konuyu derinleştirmişler. Met yazılarda üzücü kaygılar Dile getirilmiş.
Mehmet abi, Yonetim Kurulu olarak karar alındığını yazmış AMA Murat abi sanki Kendi dışında Bir görmeme gelişmeymiş Açıklama yapmış ve ortaklaşamadığını, Bundan dolayı da convention de Aday olmayacağını sitemle belirtmiş.
Yusuf Ile Mustafa ACIL Akyar yazılarında anlatım biçimleri Ile farkli ve çoğuna katıldığım kaygı dileklerini belirtmişler.
Dostlar.
Uzun ve derin analizlere Siyasal girmenin zamani ve Yeri olmadığını düşünüyorum. Elbette ki siteye yazanların hepsinin Ayni fikirde olmasını, Hatta yazılan konulardan Herkesin hoşnut olmasını beklemek abes Olur. Hepimizin Kabil ettiği, desteklediği, Hatta kızdığı yazılar, uygulamalar vardir eleştirdiği,. Bunu yer yer Dile getirmişizdir. Olmasi Gereke de budur.
Eger, Temel AMAC “dostlarımızın üzerlerindeki yüklerin alınması” imkb ve convention sonrasında Derneği Bir daha İleri Adım götürebilecek, gereğince üstlenecek Bir Ön Yonetim oluşacağı görülüyorsa, tartışmanın yönü farkli olacaktır beri sitenin sorumluluğunu.
Ancak AMAC “…. Yanılabilirim bence AMA köy Dernek yönetimimizin siteyi istemesinin Esas Almak nedenin sitenin şimdiki çizgisine Olan itirazıdır. “(Yusuf) imkb Dernek yönetiminin site yönetimini de devralması anlamsız ve sonucu bakımından olumsuz olacaktır. Zaten az Olan Yazar ve Sayida aktinitsin kırılmasına ayrışmasına neden olacaktır. Öncelikle Bunu Görmek gerekir.
Nedense ben, sitemizi ait olarak düşünmedim derneğimize. anılarını, duygularını, fikirlerini paylaştıkları, Içinde de yer aldığı derneğimizin, Bir alan olarak demokrasinin Hüküm sürdüğü dusundüm bu yana Axa Öncesinde Ile Birlikte, Hiçbiri imkb Mamo abinin tek Büyük Basina yükünün kısmını omuzladığı, köyümüz merkezli olmakla komşu köyler Hatta Birlikte bağdaştırıcı diyarlardan dostların.
Tuz; (ilk kez met kullanıyorum terimi) yer yer Fikir ayrılıklarına düşmem bana, “adminle … .. adminlik görevini Şile buraya ne kadar da ben yürüteyim. Dünyaya, / Izla bakalım, “(özür dileyerek Şile buraya ne kadar değişiklikle Mamo BARAN ‘dan) deme hakkını vermez izden, benim başına Türkiye` ye Şile buraya ne kadar da Benin / Bizim peni / Bizim Yayın politikam. Bunun icin Çok İyi daha Sağlam’ın nedenler olmasi gerekir.
Sonuç olarak:
Gelişmelerin belirtilen kaygıları doğrulamaması dileğimle, Mamo abimden Gerek, daha gerekse Dernek yönetiminden Detaylı Açıklama yazmalarını bekliyor / arzuluyorum.
Hoşçakalın. 2010/10/16-Adana

ilginizi çekermi ?

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU´NUN BÜTÇE´DEN PARA TALEP ETMESİ ÜZERİNE HATIRLATMA

ALEVİ  BEKTAŞİ  FEDERASYONU´NUN  BÜTÇE´DEN PARA  TALEP ETMESİ  ÜZERİNE  HATIRLATMA DOGRU ÖNDERLİK BASARININ ANAHTARIDIR Alevilik ve …

Bir cevap yazın