TRT ŞEŞ

 

TRT ŞEŞ 

 

TRT 6, 24 saat; ‘BİLİNMEYEN BİR DİLDEN’ o dilden anlayanlara resmi ideolojiyi daha iyi anlatabilmek için yayına başladı. İlk bakışta “daha önce varlığı kabul dahi edilmeyen dilin varlığının, ‘kart-kurt Türkmen’i’ olarak bilinen bir halkın aslında Kürt olduğunun resmi olarak kabulü, bu halkın kendi dilleriyle kültürünü yaşatmasının olanaklarının oluşması. vb” olarak algılanabilir.
Hatta bu algılamayı derinleştirebilmek için biri devletle barışık diğeri muhalif bilinen iki Kürt sanatçıya da ‘sabah şekerleri’ bir programla iş olanağı sunuldu.
Sanırım bundan sonra; “böyle bir dilin aslında olmadığı, dağda yaşayan Türkmenlerin karda yürürken çıkardığı seslerden dolayı onlara Kürt denildiğini, tek millet, tek din, tek dil ve tek devletin zorunlu olduğu. vs” iddiaları, daha iyi anlaşılsın diye Kürtçe olarak anlatılacak. (Ne yapsınlar kardeşim, bu halk başka dilden anlamıyor)
Darısı Arapça TRT7, Ermenice TRT8, TRT9 .. ‘na
Türkçe anlatamıyorlar ya.
Aman Dikkat; TRT6 dışında ‘bu bilinmeyen dilin’ konuşulması öyle serbest değil ha..
Sevgilerimle..

ilginizi çekermi ?

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU´NUN BÜTÇE´DEN PARA TALEP ETMESİ ÜZERİNE HATIRLATMA

ALEVİ  BEKTAŞİ  FEDERASYONU´NUN  BÜTÇE´DEN PARA  TALEP ETMESİ  ÜZERİNE  HATIRLATMA DOGRU ÖNDERLİK BASARININ ANAHTARIDIR Alevilik ve …

Bir cevap yazın