Anasayfa / Hüseyin Şahin / Sulu bir şaka

Sulu bir şaka

 

Ne garip bir ülkede ve ne garip olayların, gelişmelerin içerisinde yaşıyoruz.
Düne kadar askerin hemen her yaptığını gözü kapalı savunan, ancak mızrağın artık çuvala sığmadığı olaylar karşısında utangaç bir çıkış yapmak zorunda kalan, karşılığında da rütbelilerce gelen uyarılar üzerine yüzündeki ciddi ifade bir anda “eyvah ben ne yaptım” telaşlı haline dönen Deniz Baykal, nerden aklına geldiyse, kimden gaz aldıysa, darbeden 30 yıl sonra; “öyleyse 12 Eylül darbecilerini!!! de yargılayın” anlamına çekilebilecek bir söz patlatıverdi. Başka gündem yokmuş gibi herkes balıklama daldı konuya. Destek açıklamaları öyle boyutlara ulaştı ki, sözün sahibi saklanmak zorunda kaldı.
Neyse ki, varlıkları 12 Eylül günlerinde Doğal olarak oluşan karanlık sayesinde vücut bulan, ama politikaları gereği “12 Eylül mağduru” olan Siyasi Partiler, emtiaları din olan şerefli tacirler, devlet için kurşun sıkan onurlu çeteler, karanlıkta büyüyen sevimli cüceler, bu “Sulu Şaka” yı ciddiye almadı çok şükür.
Ciddiye alanlar ise; 12 Eylül sayesinde cezaevinin, işsizliğin, açlığın, idamın, işkencenin, sürgünün vb. bizzat pratik uygulamalarıyla tecrübelenen, böylece torunlarına anlatacak hikayeleri olan, kimisi bu sayede (şair-ozan-yazar-avukat-vb)meslek sahibi olan kesimler oldu.
Yahu söyleyen bile sesini kıstı, ama onlar susmuyor bir türlü. Ne yapmış bu beşli CUNTA ve BAŞları, Efendim bilmem kaç kişiyi göz altına alıp, fişlemişte, kaç kişiyi yargılamış mahkum etmişte, kaç kişiyi işkenceden geçirmiş, öldürmüş, kaybetmiş, vs.vs.vs.
Yapmayın yahu, kim görmüş Evren’ in elinde silahı, kim görmüş 17 yaşındaki birinin yaşını büyütüp boynunu ilmiğe geçirdiğini elleriyle, elinde işkence aletlerini kim görmüş, hele fişleri kim görmüşte iftira ediyorlar. Adamın elbette gururuna dokunur. Çok gururlu-dur PAŞAmız aslında çok.
Koskoca ülkeyi kurtarmanın haklı gururunu yaşamış bir adam o. Her köşeyi camiyle donatmış, her ilçeye İmam Hatip Lisesi açmış, Bayrak modasının öncüsü olmuş, işçilerin aldıkları ücretler arasındaki uçurumu kapatmış, milleti özgürlük-hak-hukuk gibi laflarla rahatsız eden parti-dernek-sendika vb zararlı oluşumları kapatarak memlekette sessiz ve huzurlu bir ortam sağlamış. Sadece halkın parasıyla beslemeyi gururuna yediremediğinden “beslemeyip asılmasını” sağlamıştır bazılarının, sanki herkesi mi astı.
Üstelik Demokrasi gereği REFERANDUM sonucunda %90 oyla HALKIMIZ tarafından seçilmiştir; Cumhur-u Reisliğe. Görevini gönül rahatlığı içinde bitirdikten sonra ise boş durmamış, sanatçı olarak büyük hizmetler sunmaya devam etmiştir memleketimize.
Şimdi de Demokrasi gereği “referandum yapalım” “sonuçta yargılanma çıkarsa asarım kendimi” diyormuş. Gururlu adam vesselam.
Yapma PAŞAm, korkma kimsenin seni yargılamak gibi bir düşüncesi yok demin saydığım. senin sayende bir şeyler öğrenebilenler dışında. Onlarında şimdilik güçleri yok inan ki. Olsaydı çoktan gözyaşları sel olmuştu cenaze töreninde. Ama nerde. Allah sana çok çok uzun ömürler versin PAŞAm. Mümkün ise güçleri şimdilik yeterli olmayanlar güçleninceye kadar.
Aman PAŞAm no’lur öleyim deme. Sık dişini sıkabildiğin kadar.

ilginizi çekermi ?

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU´NUN BÜTÇE´DEN PARA TALEP ETMESİ ÜZERİNE HATIRLATMA

ALEVİ  BEKTAŞİ  FEDERASYONU´NUN  BÜTÇE´DEN PARA  TALEP ETMESİ  ÜZERİNE  HATIRLATMA DOGRU ÖNDERLİK BASARININ ANAHTARIDIR Alevilik ve …

Bir cevap yazın