Anasayfa / Yusuf Acil / SELAM ŞAHAP

SELAM ŞAHAP

Yazılarını zevkle okuyorum. Öyle zannediyorumki bir çok insan benimle aynı fikirdedir. Ben birşeyler yazmada geciksem pek boşluk olmaz  ama sen yazmaktan geçikmesen iyi olur. Tek bir itirazım var. Yahoo kardeşim sen yazılarının başlıklarına “Mamo” ismini koymak zorundamısın? Eğer Mamo’ya yazacaksan siteye değil, doğrudan Mamo’nun mailine atman daha uygun olmaz mı? Ha… inat edipte bu defada “Yusuf” diye başlamayasın? Sen eski “yıkıcılardansın” inadın tutar mı tutar!

Bir diğer şeyde Mamo’ya “başın ağrısın biraz” diyorsun! İyide birazda senin başını ağrıtacak konulara niye girmiyorsun? Kalemin tutuk mu nedir? Öyle genellemelerle işi geçiştirme! Eskiye dair özeleştiri yapıp dururken- ki bunlar (faşistlere birer kaz..gibi) yerinde doğru özeleştirilerdir. Ama diğer taraftan bu durum yıkılması gereken zulüm dünyasına dair yazmamaya götürmesin seni! Sakın mesleğini gerekçe göstermeyesin? Diyeceğim bizi fikirlerinde mahrum etme ya Şahap?

Bu arada Londra’dayım hala. Tatil bu yıl yasak bana! Paşa çoktan mekana oturmuş! Yerine çoktan yerleşmiş. Belki  seneye sıra bana gelir! Benim ise restaurant’ta ter mevcut bölgemden atıp duruyor. Sabah 6’dan akşam saatlerine kadar koşturmaca!

Futboldan söz ederken insan bir kez olsun başınız sağolsun der, yada hiç değilse geçmiş olsun der! Malum, Alman’lar olarak İngiliz’leri hezimete uğrattınız! Bu kadarda fazla olmadı mı? Tüm umutlarımızı kırdınız! Sahi “gavurun ekmeğini yiyenler onun kılıcını kullanır”lar deyimi doğrumudur? Doğruysa yandık! Gerçi öyle olsaydı Türkiye’den niye kovulduk ki? Yani İngiliz’leri destekler gibi oldumda! Sahi sen kimi destekliyorsun Şahap?

Günün birinde Londra’da arkadaşlar arasında maç yaptık. Benim “çok iyi bir oyuncu” olduğumu bildiklerinde beni hakem yaptılar. Maç başladı! Baktım kimse hakemi dinlediği yok. Hakeme bakanda yoktu zaten. Bu durumda ben hakem olarak yere uzandım yanımdaki seyircilerle sohpet etmeye başladım. Bir ara “goooooolllll” diye sesler duyunca hemen ayağa kalktım yanlarına gittim. Goldur, değildir tartışması sertleşerek devam etti. Her nasıl olduysa birinin aklına geldi “ya durun hakeme soralım” demez mi? “Neyse odur ne tartışıyorsunuz” dedim. “Nedir peki” dediler. Baktım çoğunluk “gol” diyor gibi görünüyor bende “gol” dedim ama her iki tarafta gülmeye başladı. “Ya bu hakemlik işinde anlamıyor” demezler mi? Öyle mi “aha bende hakemleği bırakıyorum” dedim. Böylelikle varolan randevumu karçırmamış oldum. Kurtuldum yani! O günden sonrada futbol işini arada bir seyretme dışında bıraktım Şahap! Nasıl ve ne kadar usta bir izleyiciyim bilmiyorum. Övünmek gibi olmasın emmme biraz anlarım! “Ücüt iyi değil emme akıl biraz kıt biraz tevatür” Şahap!

Mamo senin izine gideceğini söyledi, İyi tatiller sevgili dostum!

ilginizi çekermi ?

Şeytanın oğlu 2

nmüyordum aslında, fakat soni iki gün içinde fikrim değişti ve bu yazım ortaya çıktı. Konuyla …

Bir cevap yazın