Anasayfa / Genel / KAHVALTILI BULUŞMA

KAHVALTILI BULUŞMA

Değerli site izleyicileri;

Köy dernek yönetimi kurulu olarak dernek binamızda İstanbuldaki üyelerimizle birlikte 21 Kasım 2010 tarihinde kahvaltılı bir buluşma gerçekleştirdik. 60 Kişilik bir katılım oldu.Toplantımıza ayrıca KDF başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ve KDF gençlik kolları başkanı ve üyeleri de katıldılar.
Kahvaltıda derneğimizin üç(3)yıllık çalışmalarının anlatıldığı video izlendikten sonra, KDF başkanı Hasan Aslan ile birlikte birer konuşma yaptık.
Konuşma ya bir Çin atasözüyle başladm’Çin atasözü derki ;yüzyıl sonrasını düşünüyorsanız toplumu eğitin. Biz dernek olarak bu öğüde uyduk ve 2 yıldır eğitime destek amaçlı beş üniversite öğrencimize burs veriyoruz. Yeni 13 burs gönüllüsü daha aramıza katılarak Burs gönüllü sayımız 30 ‘a ulaştı.Umuyorum bu gelenek haline gelir ve her yıl artarak devam eder. Toplumda sivil kuruluşlara bakıştaki genel algı ‘ dernek bana ne verecek ki’.Yada dernek benim için ne yapıyor ki ? biçimindedir.Değerli dostlar dernek cansız bir araçtır.Öncelikli soru ben derneğe ne kattım? olmalıdır.Öncelikle her birey derneğe katkı sunacak Dernek katkılarla ete kemiğe bürünecek.Bu katkılar dernekçe değerlendirilip ihtiyac olan alana yönlendirilecek.Yani yönetim, birikimlerin dağıtılmasında ve kullanılmasında organizatör olacak. Derneğimiz; Kürkçülü köylülerimizin katkılarıyla bu güne kadarki çalışmalarını bu anlayışla yaptı. . 3 yıldır köyde etkinlik yapıyoruz. Köye ilk gittiğimizde manzara şöyleydi;3-5 ev vardı ve komşular hatta akrabalar birbirleriyle görüşmüyorlardı,konuşmuyorlardı.Bu yıl gördüğüm manzara memnuniyet vericiydi. Komşuların tümü birbirleriyle konuşuyorlardı. Her ev dernekçe dikilen ağaçları suluyordu.Yaptığımız festivalin yükü tüm evlerce paylaşılıyordu.Derneğin her yaz yaptığı etkinliğin bu değişimde ciddi pay sahibi olduğu belli. Önümüzdeki Mart ayında derneğin kongresi olacak. Nöbet değişimi için şimdiden çalışmalara başlanılması gerekir’.
KDF başkanı Hasan Aslan da konuşmasında, Kürkçü köyü derneğiyle uyumlu çalışıldığını,Dernek yöneticilerinin katkılarını KDF çalışmalarına sunduklarını ancak üyelerin yeterince çalışmaların içerisinde yer almadığını,kadın kolları,gençlik kolları,tiyatro kolu,ve kurslarda da Kürkçülüleri görmek istediklerini vurguladı.
Daha sonra dernek üyelerimiz düşüncelerini açıkladılar.Köy dreneğinin temel işlevini yaptığı ancak hasta ziyaretleri,başsağlıkları,ortak piknik v.s. gibi sosyal konularda yeterince aktiv davranılmadığı üyelerce dile getirildi.Toplantı samimi havada geçti ve dostluk dilekleriyle son buldu.
Dt.Mehmet Akbulut

ilginizi çekermi ?

Sevgili Konuklar

Sevgili Konuklar; Bu siteyi hayata geçirmekle amacımız, Kürkçü Köyü’nün doğasını, tarihini, ekonomik ve kültürel yapısını …

Bir cevap yazın