Anasayfa / Hüseyin Şahin / FESTIVAL-3

FESTIVAL-3

FESTİVAL-3

Üçüncü günün programında olan Köy Sorunları ile ilgili toplantı, ilk toplantının aksine sayısal katılım ve tartışmalar yönüyle oldukça daha sakin geçti. Yeterli kadar verimli olduğu konusunda olumlu bir fikir oluşmadı bende, ama kavgasızdı.
Akşam programında yer alan Çermik Ziyareti ise, işletmecilerin yobazlığına kurban gitti. Onun yerine köye o gün gelen Ali AKBULUT kardeşimiz, bizlere hoş bir dinleti sundu. Yani bir kaybımız olmadı.
Bir Köy Buluşması, Festival tadında geçti. Sorumluluk alarak etkinliğin başarılmasına çabalayan dernek yöneticilerimize ve hemen her aşamada etkinliğin yükünü taşımaktan çekinmeyen, misafirperverliklerini her fırsatta gösteren tüm köylülerimize gönül dolusu sevgilerimi iletiyorum.

Sonuç olarak; sonraki yıllara da taşımayı düşündüğümüz etkinliğimizin daha da başarılı olabilmesi için daha disiplinli-örgütlü olmasını sağlamalıyız.
Etkinlik öncesinde-süresince ve sonrasında yapılması gereken birçok iş var. Çağrılar, taşıma organizasyonu, ses düzeni, elektronik aletlerin temini, yemeklerin hazırlanması, masaların kurulması ve sunumların yapılması, toplanması, bulaşık ve çevre temizliği ve daha saymadığım faaliyetler için programlamayı, görevlendirmeleri daha detaylı başarmalıyız.
Oldukça kalabalık sayılabilecek gençlerin etkinlikte daha aktif görev almalarının, fiilen yapılabilecek etkinliklerin (Ağaçların Bakımı, Yolların, Su Arklarının Tamiri, Kır Gezileri, Sohbetler, vs) programa eklenmesini sağlamalıyız
Bu yılki etkinlikte saydığım işlerin neredeyse tamamı genellikle aynı kişilerin omzuna yüklendi. Bunun bezginliğe yol açmaması için yükü dağıtmak gerekir.

Önümüzdeki yıl, katılımın daha da arttırılması, içeriğin daha da zenginleştirilmesi dileğimle sevgilerimi sunuyorum.

ilginizi çekermi ?

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU´NUN BÜTÇE´DEN PARA TALEP ETMESİ ÜZERİNE HATIRLATMA

ALEVİ  BEKTAŞİ  FEDERASYONU´NUN  BÜTÇE´DEN PARA  TALEP ETMESİ  ÜZERİNE  HATIRLATMA DOGRU ÖNDERLİK BASARININ ANAHTARIDIR Alevilik ve …

Bir cevap yazın