Anasayfa / Şükrü Şahin / EN IYI SOLCU ÖLÜ SOLCUDUR…RTE

EN IYI SOLCU ÖLÜ SOLCUDUR…RTE

Bu başbakan hangi ülkenin başbakanı, bu “solcu”lar hangi ülkenin solcuları;
Başbakan son günlerde hızını alamamış devrimcileri diline dolayarak propaganda yapıyor. Diyarbakırda ki konuşmasında Diyarbakır zindanlarını, anaların Türkçe bilmediği için cezaevinde konuşamadıklarını vs.anlatıyor Recep Tayyip.  Diyarbakır’a yeni fabrika sözü beklerken, cezaevi sözü vermiş. İnsanlar aç, yoksul, temeli atılacak cezaevi ile bu sorunlardan kurtulacak Diyarbakırlılar. Kck operasyonlarında tutuklananların serbest kalması için destek bekledi Diyarbakırlılar, o ise daha fazla tutuklama sözü verdi.
—  Bugün f tipi hapishanelerde hala insanlık dramları yaşanmaktadır.  Kürtçe konuşmak hala yasaktır. En son örneklerinden biri Edirne F tipi cezaevidir Kanser oldukları sağlık raporlarıyla kesinleşen insanlar ya Güler Zere örneğinde olduğu gibi ölmeden hemen önce dışarıya bırakılıyor ya da öldükten sonra ailesine teslim ediliyor. 122 insanın öldüğü hapishanelerden hala cenazeler çıkıyor. Akp döneminde hapishanelerde ölenlerin, sağlığını yitirenlerin sayısı 12 eylül dönemiyle kıyaslanmaya başlandı. F tipi hücrelerin Mamak, Metris, Diyarbakır zindanlarından farkı daha da kötü olmasıdır. F tipleri izolasyon merkezleri olduğundan dışarıya ses çıkmamaktadır. .  Bu nedenle  Recep Beyin  haberi olmuyor bunlardan. Ya eksik ama evet çi solculara ne demeli sizinde mi haberiniz yok. Aydınlığınız ve solculuğunuz eksik ama yine de insansınız diyorum sizin için. İnsanlığınız YETMEZ AMA EVET…
—   Mahir Çayan ve arkadaşlarının ölüm yıldönümlerinde anma yaptıkları için insanlar hapishanelere dolduruluyor, örgüt üyeliğinden onar yirmişer yıl hapisleri isteniyor. Başbakan mahkemelerce “suçları sabit” olan devrimcileri ağlayarak anlatıp ne de kahraman olduklarını söylüyor suç değil. Devrimciler anlatınca hapis.YETMEZ AMA EVET mi..
— Ülkenin tüm ekonomik olanakları kullanılarak her yer, dağ, taş EVET ibareleriyle donatılıyor. Kıdem tazminatı dahil olmak üzere zaten hemen hemen olmayan güvenceler yok edilmeye çalışılıyor. Fabrika yerine özelleştirme, doğayı bozmak için her yere hidroelektrik santrali. Emperyalistlere peşkeş için nükleer santraller, YETMEZ AMA EVET mi..
—- KPSS hazırlık dersanesi sahibesi sınav komisyonunda görevlendiriliyor, sorular çalınıyor. Memleketi soyanların soru çalması da gayet normal… yüzbinlerce insan mağdur durumda. cemaatlar, tarikatlar başarıda en önde, olsun YETMEZ AMA EVET…mi
—– İngiliz ve ABD vatandaşı bakanlar açıklama yapıyor Hayır diyenler vatan hainidir diye. “Adam”lar hangi vatanlarından bahsediyorlar bilmiyorum ama ABD nin çıkarlarına ihanet etmekten bahsediyor sanırım… onur duyuyorum. YETMEZ AMA EVET mi
—HAYIR diyenler saldırıya uğruyor. HAYIR cıların mitinglerinde terlik fırlatan laf atan Akp’ li meczupların sayısı artıyor ve ülke bir provakasyon ortamına doğru hızla sürükleniyor. Demir çubuklarla insanlara saldırılıyor, sandıklarda görevli eğitimcilerin hangi sendikaya üye olduklarına dair kayıtlar isteniyor, Hayır diyen tv ler uyarılıyor, diğerleri sınırsız bir şekilde evet propagandası yapıyor. Demokrasi için YETMEZ AMA EVET mi,
AKP hükümetini neden bu kadar ateş saldı anlamak gerekiyor. Okunmadan karşı çıktığımız söylenen bu anayasa değişikliği halkımız için hiçbir olumluluk getirmemektedir. 12 eylül anayasasının özü korunuyor dönüştürebildikleri YÖK gibi kurumlar korunuyor, kendi iradelerini tam oturtamadıkları kurumlara da savaş açıyorlar.. Yapılan düzeltme çalışmaları 12 eylül anayasasının meşrulaştırılmasıdır. Faşizmin teorik altyapısı olan mevcut 12 Eylül anayasasının düzeltilebilecek bir yanı yoktur tarihe gömülmesi gerekmektedir.
Eksiklik ve yetmezlik bir ölçü belirtmektedir olmayan şeyi ölçemezsiniz, oranlayamazsınız. Eskisinden daha iyi kavramı bizim için bir ölçü değildir. Yetmez ama evet, eksik ama evet kavramları değiştirmeye inancını yitirmiş, bilimsellikten uzak pragmatist bakış açısından başka bir şey değildir. Yetene kadar demokrasi savaşını sürdürmek gerekiyor. Bu sürecin bedeli hala bu ülkede fazlasıyla ödeniyor. Hala aydınlar hakkında davalar açılıyor, hala sendika aktivistleri saçma sapan gerekçelerle içeriye atılıyor, soruşturmalarla para cezalarıyla yıldırılmaya çalışılıyor, Devlet kurumlarında Memur Sen’e bağlı sendikalara geçmek iş yaptırabilmenin rahat edebilmenin tek şartı haline getirilmeye devam ediliyor.
YETMEZ EVET biliyorum daha fazla savaşmak gerekiyor,
YETMEZ EVET biliyorum daha fazla çalışmak  gerekiyor,
YETMEZ EVET biliyorum daha fazla bedel ödemek gerekiyor, bunları yapabilmek için de 12 Eylülde HAYIR diyebilmek Hayır dedirtebilmek gerekiyor.

ilginizi çekermi ?

ÜLKE GÜNDEMİNDEN NOTLAR

Ülke gündeminden notlar; Tayyip’i eleştirmeye çalışan öğrencilerin bir kısmı 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı, …

Bir cevap yazın